שלום אורח | כניסת לקוחות \ הרשמה | הוסף למועדפים
רואה חשבון / עורך דין / יועץ עסקי  |  יועץ מס
FREE PALESTINE

עמוד הבית אודות הפורטל פיתוח וחדשנות עסקים באתר מאמרים צור קשר


עמוד הבית מאמרים באתר דיני עבודה ומשפט מעסיק עובדים ? טיפים למערכת עבודה תקינה מול עובדיך
חפש באתר
לחץ כאן לפתיחת הקובץ
דיני עבודה ומשפט/

מעסיק עובדים ? טיפים למערכת עבודה תקינה מול עובדיך


תאריך: 6/24/2012      שם הכותב: ציון בן ימיני        הדפס

מעסיק עובדים ? טיפים למערכת עבודה תקינה מול עובדיך

כותב : ציון בן ימיני – יועץ מס

 מאמר זה מיועד לכל מי שמעסיק עובדים, ומטרתו להבהיר למעסיק באופן ברור, את המשמעויות הנובעות מהעסקת עובדים. אין בכוונתי במאמר זה לפרט את כל זכויות העובדים, אלא את המשמעויות למעסיק הנובעות מאותן זכויות אלה.

לכל עובד ישנן זכויות המוקנות לו כחוק ואי מתן זכויות חושפות את המעסיק לתביעות  כספיות שבסופן קנס כספי גבוה. "בתי הדין לעבודה מחמירים מאוד עם מעסיקים שאינם פועלים על פי חוק."

ראשית כדאי לבדוק האם חל עליך הסכם קיבוצי כללי ניתן לבדוק באתר משרד התמ"ת. במידה וחל עליך הסכם קיבוצי כללי כלשהוא עליך לתת זכויות לפי ההסכם הקיבוצי ולא  על פי ההסכם האישי בינך לבין העובד ( אלא אם הוא טוב יותר מההסכם הקיבוצי הכללי ).

המשמעויות הנוספות של זכויות העובדים הן ,עלויות נוספות למעסיק שלא באות לידי ביטוי חודש בחודשו, אלא הן מצטברות והמעסיק יכול להיקלע בחודש או בחודשים מסוימים במהלך השנה, למצב שייאלץ לשלם תמורת פירעון הזכויות מבלי שנערך לכך מראש ויגרום לבעיה בתזרים המזומנים.על כן צריך המעסיק להיות מודע למשמעות הכספית של העסקת עובדים ולכלול בחישוב הרווח או ההפסד ,את העלויות הנוספות הנובעות מהעסקת עובדים.

מה אתה כמעסיק מחויב על פי חוק לנהוג מול עובדיך?

בעת קבלת העובד יש למלא טופס 101 כרטיס עובד. כמו כן, למסור לעובד תוך 30 יום את תנאי עבודתו הכולל את השכר המוסכם, שעות העבודה, תיאור התפקיד וזכויות נוספות המגיעות לעובד בנוסף על זכויותיו בחוק והכל בהתאם לחוק הודעה לעובד. אי מתן הודעה לעובד חושף את המעסיק לתביעה וקנס בגובה כ 5,000 ₪ ללא הוכחת נזק.   על המעסיק מוטלת חובה לנהל את נוכחות העובדים, כולל שעת התחלה ושעת סיום עבודה וחופשות, תוך קבלת אישור של העובד שאכן אלה שעות עבודתו. עליך המעסיק לשים לב שחובת ההוכחה לגבי כל טענה של העובד בדבר שעות עבודתו, היא עליך ואם לא עמדת בנטל ההוכחה, בדרך כלל יתקבלו טענות העובד (גם אם אינן נכונות לטענתך). חיוב המעסיק בניהול נוכחות העובד יש לה משמעות נוספת והיא תשלום בעד שעות נוספות. חישוב השעות הנוספות דורש ידע מקצועי ומי שאינו מכיר את החוק שלא יתעסק החישובים וייעזר באיש מקצוע, חשב שכר או יועץ מס שעבר הכשרה בחוקי עבודה.  
מאמרים נוספים בתחום:תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה  /  לקריאת כל התגובות


  חזור למעלה  חזור למעלה  

 
מיסוי ותנאים סוציאלים
החזר מס הכנסה
חוות דעת בדיני מיסים
בדיקת תנאים סוציאלים לשכיר
חוות דעת פנסיונית וביטוחית
ייעוץ מס והנהלת חשבונות
ליווי בתהליך פרישה מהעבודה
פיתוח עסקי
אימון עסקי ליחיד
אימון עסקי לקבוצות
מיתוג עסקי
שיווק באינטרנט
פורומים
פורום מיסוי
פורום דיני עבודה
מיסוי ייעוץ עסקי
אינדקס יועצים עסקיים
אינדקס יועצים עסקיים
אינדקס עורכי דין
אינדקס יועצי מס
ביטוח לאומי
מס הכנסה
מע"מ
שוק ההון
ניהול תיקי השקעות
חיסכון פיננסי
2011 © כל הזכויות שמורות פרימו פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים