שלום אורח | כניסת לקוחות \ הרשמה | הוסף למועדפים
רואה חשבון / עורך דין / יועץ עסקי  |  יועץ מס
FREE PALESTINE

עמוד הבית אודות הפורטל פיתוח וחדשנות עסקים באתר מאמרים צור קשר


חפש באתר
לחץ כאן לפתיחת הקובץ

איך משיגים עוד 50,000 ש"ח בצבירה ללא הגדלת הפרמיה

כותב : מערכת הפורטל

 

"זו באמת אחת התשובות הטובות ביותר לשאלה -  היכן נמצא הכסף ? " המשפט נאמר לאחר שדניאל הבין שבהחלטה נכונה אחת וללא שינוי בגובה הפרמיה החודשית לתוכנית הפנסיונית שלו הוא יכול להגדיל את הצבירה הכספית בגיל פרישה בכ 50,000 ₪ . איך עשינו את זה ? תמשיכו לקרא...

 

 דניאל, שכיר בן 46,  נשוי עם שני ילדים, הגיע אלינו לבדיקה שגרתית של התוכניות הפנסיוניות בבעלותו. הוא הכתיב לנו את הבקשה שלו באופן פשוט - "רק בשביל לעשות סדר וכדי שאדע מה יש לי". על השולחן הוא העמיס קלסר עמוס בניירות מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה, עשרות אסמכתאות, דוחות סוף שנה ולא מעט תסכול של שנים שבהם הוא משלם לחברות הביטוח מבלי שיידע באמת מה יש לו.

אוספים את הנתונים

לאחר שלב בירור מקיף הנוגע לצרכים של חוות הדעת ופרטים אינפורמטיבים הקשורים לדניאל, אנו מתחילים באיסוף הנתונים שחסרים. מתקיימת פנייה מסודרת לכל חברות הביטוח, קרנות הפנסיה ובתי ההשקעות של המבוטח במטרה לקבל באופן מרוכז ונכון את מגוון הנתונים המקיפים שבאמצעותם נבנית חוות הדעת, אלו הם אבני הבניין של חוות הדעת. נתונים אלו כוללים בין היתר את דוחות סוף השנה של העמית, דוחות עדכניים לגבי התוכניות, העתקי הצעות ואף את תנאי הפוליסה המקוריים. זהו שלב שלוקח לא מעט זמן, וחברות הביטוח לא ממש מתלהבות להעביר את המידע המבוקש בהתאם לנדרש.  

 

מתחילים לראות את הכסף עבור הלקוח

 

עברו שלושה שבועות מהתחלת התהליך והנתונים מסודרים ומאורגנים בצורה כזו שתהיה נגישה ומובנת לדניאל. זהו עדיין השלב הבסיסי בחוות הדעת, אך הוא קריטי לשלב שבו נציג את המסקנות ללקוח. כבר בשלב זה אנו מבינים את הפוטנציאל הגדול הטמון בתוצאות הסופיות, מבט מקצועי בנתונים מראה שדניאל משלם לא מעט כסף לשתי תוכניות פנסיוניות, התוכנית הראשונה המשולמת על חצי מהשכר עונה על השם "עדיף הוני". קיימת תוכנית נוספת ( על חציו השני של השכר ) העונה על השם השיווקי "יותר". האמת היא שבמקרה הזה השם מצדיק את עצמו - בתוכנית הזו טמון פוטנציאל רב לשיפור צבירת החיסכון של דניאל.

 

חלק מהותי מההמלצה שלנו היה להפסיק את התשלום החודשי על התוכנית הראשונה ולבצע הפרשות מלאות על כל השכר הפנסיוני לתוכנית השנייה, ההסבר להמלצה נובע מגובה מקדם הקצבה בשתי התוכניות ( להסבר מקיף אודות מקדם קצבה ) . בתוכנית הראשונה ( עדיף הוני ) מקדם הקצבה "הולבש" על התוכנית בשנת 2008 והמספר המיוחס לו הינו 200 . בתוכנית השנייה קיים מקדם קצבה מובנה של  166 .

 

אז מה זה אומר מבחינת החיסכון ?

 

הבדל המקדם בין התוכניות הינו משמעותי ביותר, שינוי בהפרשות בהתאם להמלצה יביא לשיפור החיסכון הפנסיוני של דניאל ב 20% , המשמעות הכספית הינה גידול בצבירת החיסכון בכ 50,000 ₪ וזאת מבלי להגדיל את הפרמיה החודשית.

 

 


 

 

 


אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולות מכל סוג שהו. המידע בכתבה הינו למידע בלבד ואינו מהווה תחליף לבחינה אישית המתחשבת בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם. כל העושה במידע זה שימוש כלשהו, עושה זאת על דעת עצמו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

מאמרים בנושא מיסוי וזכויות סוציאליות  חזור למעלה  חזור למעלה  מיסוי ותנאים סוציאלים
החזר מס הכנסה
חוות דעת בדיני מיסים
בדיקת תנאים סוציאלים לשכיר
חוות דעת פנסיונית וביטוחית
ייעוץ מס והנהלת חשבונות
ליווי בתהליך פרישה מהעבודה
פיתוח עסקי
אימון עסקי ליחיד
אימון עסקי לקבוצות
מיתוג עסקי
שיווק באינטרנט
פורומים
פורום מיסוי
פורום דיני עבודה
מיסוי ייעוץ עסקי
אינדקס יועצים עסקיים
אינדקס יועצים עסקיים
אינדקס עורכי דין
אינדקס יועצי מס
ביטוח לאומי
מס הכנסה
מע"מ
שוק ההון
ניהול תיקי השקעות
חיסכון פיננסי
2011 © כל הזכויות שמורות פרימו פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים